V tej številki lahko preberete:
Posredovanje ob izrednih dogodkih dobro organizirano
V Sloveniji večjih in daljših izpadov dobave električne energije v zadnjih letih ni bilo, pri čemer pa tega dejstva ne gre pripisati sreči, ampak predvsem strokovnemu in požrtvovalnemu delu vzdrževalcev v elektroenergetskih podjetjih, ki dan in noč bdijo nad dogajanji na objektih in v sistemu. Tokrat smo podjetja povprašali, kateri so poglavitni razlogi za prekinitve dobave električne energije in kako se lotevajo odpravljanja tovrstnih težav.
Zazreti se moramo dlje v prihodnost
Slovensko elektrogospodarstvo se srečuje s številnimi izzivi in odprtimi vprašanji, ki pa niso novi. Po besedah našega sogovornika v. d. generalnega direktorja direktorata za energijo Danijela Levičarja je izvirni greh pomanjkanje državne strategije, ki bi združila poglede posameznih sektorjev. Le tako bi se lahko usmerili v isto smer, zasledovali iste cilje ter končno spoznali, kaj v energetiki sploh želimo in kako bomo tja prišli.
Čas za razmislek o prihodnosti energetike
Po obsežni javni razpravi naj bi jeseni vendarle dobili nov energetski zakon, v pripravo pa bo šel tudi Energetski koncept Slovenije. Temeljit razmislek, v katero smer razvijati področje energetike v prihodnje, pa bo potreben tudi na evropski ravni, vsaj, če ne želimo zgubiti konkurenčne bitke s tekmeci. To so samo nekateri izmed poudarkov posveta z naslovom Razmislek o energetiki, trenutno stanje in razvoj, ki sta ga konec septembra v Ljubljani pripravila Slovenski nacionalni komite svetovnega energetskega sveta in Energetska zbornica Slovenije.