Iskalnik

Išči po reviji
Številka od:
Številka do:

Rezultati iskanja

Število zadetkov: /
Letnik Številka in mesec Rubrika Naslov Avtor Podjetje Oseba Značke
  • Do ljudi je treba pristopiti s praznim listom papirja

    Društvo za sonaravni razvoj Focus je pripravilo spletni seminar, na katerem so predstavili nekaj zgledov dobrih praks vetrnih projektov v EU. Veliki izzivi pri umeščanju vetrnih elektrarn v prostor, kar pogosto pripelje tudi do močnega nasprotovanja lokalnih skupnosti, niso značilni samo za Slovenijo, ampak se z njimi soočajo tudi druge države, regije in skupnosti. 

  • Prihaja drugi mladinski energetsko-podnebni forum

    Na njem bodo mladi skupaj s strokovnjaki in oblikovalci politik razpravljali o izzivih energetsko-podnebnega prehoda. Med ključnimi temami so razvoj znanja in veščin mladih za aktivno sodelovanje pri uresničevanju energetskega prehoda, oblikovanje prihodnosti brez fosilnih goriv ter civilnodružbeni in finančni vidiki podnebnih ukrepov, spregovorili pa bodo tudi o kadrovskih izzivih energetike. 

  • Zaradi sprememb zakonodaje potrebna uskladitev prispevka OVE in SPTE

    Vlada je dala soglasje k Aktu o prispevkih za zagotavljanje podpor za proizvodnjo električne energije iz OVE in SPTE, ki ga Svet Agencije za energijo sprejel na 19. septembra.

  • Zakaj JEK2 ni TEŠ6?

    Med TEŠ6 in JEK2 obstajajo bistvene razlike, zaradi katerih projekta nista primerljiva, na vprašanje, ali je projekt JEK2 drugi TEŠ6, odgovarjajo pri GEN energiji. Slednji poudarjajo, da JEK2 temelji na nizkoogljični tehnologiji, visokih standardih vodenja, javnem nadzoru projekta ter dozdajšnjih izkušnjah z obstoječo nuklearko.

  • Popravilo priljubljene poti ob Strugi v Vrbini

    V družbi HESS so napovedali pričetek popravila poti ob potoku Struga, ki se nahaja pod starim mestnim jedrom Brežic. Pot je priljubljena med meščani za vsakodnevne sprehode in rekreacijo, zato bo med delom začasno zaprta.

  • Evropejci podpirajo energetsko politiko EU

    Raziskava, ki jo je opravil Eurobarometer kaže, da Evropejci sprejemajo ukrepe za varčevanje z energijo in uporabo čiste energije, hkrati pa so izrazili trdno podporo večjemu usklajevanju na ravni EU in prizadevanjem EU, da bi energija postala cenovno dostopnejša. 

     

  • Za storitve leta 2022 13,4 odstotka končne porabe energije v EU

    Potrebno energijo za storitveni sektor sta v večinskem delu zagotavljala elektrika in plin, na tretje mesto pa so se z osemodstotnim deležem prvič prebili obnovljivi viri.

  • Slovenija bo pristopila k projektu Kažipot za jedrsko prihodnost

    V kratkem naj bi trinajst zainteresiranih držav, med katerimi je tudi Slovenija, podpisale sporazum, ki bo okvir za sodelovanje v projektu Agencije za jedrsko energijo Kažipot za jedrsko prihodnost. Projekt bo prek delovnih skupin nudil podporo razpravam in dejavnostim na področjih financiranja novih jedrskih elektrarn v državah OECD in partnerskih državah v razvoju, vzpostavitvi zanesljivih dobavnih verig ter razvoju in usposabljanju kadrov, ki jih potrebuje prihodnji jedrski sektor.

  • Baterijski hranilniki bodo zaznamovali prihodnost elektroenergetike

    Kot uvod v konferenco Inovacija energetike 24, ki bo prihodnjo sredo, je potekal spletni seminar na temo baterijskih hranilnikov. Na njem so direktor razvoja novih produktov in storitev iz Gen-I mag. Andrej Šajn, vodja področja sistemov za energetiko v podjetju Kolektor Sisteh mag. Samo Ceferin in predstavnik podjetja Huawei Vladimir Miloševič ter soustanovitelj in direktor zagonskega podjetje Predictive Miha Grabner kot moderator, iskali odgovore na vprašanja o tem, kako nam lahko baterijski hranilniki pomagajo pri optimizaciji stroškov elektrike, kdaj je investicija v hranilnik smiselna ter, kako baterijski hranilniki izboljšajo stabilnost oskrbe in zmanjšajo obremenitve omrežja.

  • Uvoz energentov v EU se zmanjšuje

    EU je v drugem letošnjem četrtletju uvozila nekaj manj kot 178 milijonov ton energentov v skupni vrednosti 94,9 milijarde evrov, kar je bilo v primerjavi z enakim lanskim obdobjem količinsko in vrednostno za približno deset odstotkov manj.