Družba Elektro Gorenjska sodeluje v dveh evropskih razvojnih projektih, TDX ASSIST in EASY RES, na katerih je uspešno kandidirala že v letu 2017.
Kot pojasnjujejo v Elektru Gorenjska, je projekt TDX-ASSIST (Coordination of Transmission and Distribution data exchanges for renewables integration in the European marketplace through Advanced, Scalable and Secure ICT Systems and Tools) usmerjen v preizkušanje in uvajanje najsodobnejših informacijsko-komunikacijskih tehnologij (IKT) v okviru vertikalnih povezav med operaterji distribucijskih in prenosnih omrežij. Vrednost projekta znaša 4,2 milijona evrov (sofinaciranje Evropske komisije), vrednost aktivnosti družbe Elektro Gorenjska pa 218.750 evrov.
V projektu, ki bo potekal tri leta, poleg Elektra Gorenjska sodelujejo še naslednja evropska podjetja: EDF (Francija), Fraunhofer (Nemčija), Nester (Portugalska), Offis (Nemčija), ENTSO-E (Belgija), REN (Portugalska), EDPD (Portugalska), EIMV (Slovenija), ELES (Slovenija), INESC (Portugalska) in Brunel University London (Združeno Kraljestvo), ki je nosilka projekta.
Projekt EASY RES (Enable Ancillary Services By Renewable Energy Sources) pa je namenjen proučevanju različnih storitev v okolju z velikim številom razpršenih virov. Podjetje Elektro Gorenjska bo v njem sodelovalo kot partner, ki bo omogočal izvedbo simulacij v okolju. Projekt, ki je vreden 4,56 milijona evrov, je 100-odstotno financiran s strani EU, delež Elektra Gorenjska pa je ocenjen na 179.000 evrov. Skupaj z omenjeno družbo v projektu, ki ga koordinira Univerza Solun, sodeluje še deset partnerjev.