Objekti in sistemi elektrarne so konstrukcijsko zasnovani tako, da zagotavljajo integriteto primarnega hladilnega kroga, zadrževalnega hrama in vseh varnostnih sistemov tudi med in po najmočnejših pričakovanih potresih v tej regiji. Potresna odpornost NEK daleč presega obremenitve, ki izhajajo iz dosedanjih potresov v regiji in bistveno presegajo zahteve, ki veljajo za klasične zgradbe.
NEK prenese zaradi izjemno robustne konstrukcijske zasnove potresne obremenitve, ki so primerljive s potresom, ki bi na prostem površju povzročil maksimalni pospešek 0,6 g (pri čemer je g zemeljski pospešek). Zaradi varnostnih faktorjev, ki so bili upoštevani pri projektiranju NEK, pa je dejanski pospešek, ki ga NEK lahko prenese, še veliko večji. V EU stresnih testih je bila ta vrednost ocenjena na 0,8 - 0,9 g.
NEK ima nameščeno seizmično inštrumentacijo, ki na različnih lokacijah v zgradbah in na prostem površju meri pospeške v času med potresom. Na površju je bil izmerjen pospešek približno 0.01 g (9.81 m/s2), kar je 30-krat manjši pospešek od projektnega. Bolj realno lahko sklepamo o jakosti potresa, če primerjamo pospeške na zgradbi, kjer so izmerjeni pospeški 50-krat manjši od projektnih vrednosti. Ker se pri projektiranju upošteva veliko varnostnih faktorjev, elektrarna v resnici prenese še veliko večje pospeške. Tako ocenjujemo, da so bili izmerjeni pospeški do 80-krat manjši od pospeškov, ki so bili opredeljeni v EU stres testih kot pospeški, pri katerih se pričakujejo resnejše poškodbe reaktorske zgradbe.
Magnituda je merilo sproščene energije v epicentru (Richterjeva lestvica (1 - 9)). Kakšne so posledice, pa se meri v pospeških, hitrosti ali intenziteti potresa (tu je t.i.EU potresna lestvica ali MSC (I-XII)). Vse pa je odvisno od širjenja seizmičnih valov v zemljini. Za včerajšnji potres so na spodnji povezavi že prikazani vsi ključni parametri:
https://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eventpage/us70008dx7/shakemap/pga