Velenjski rudarji so številnim priznanjem o kakovosti poslovanja, letos dodali še certifikat za sisteme upravljanja z energijo.
V okviru tradicionalnega praznovanja sv. Barbare, zavetnice rudarjev, sta Premogovnik Velenje, kot prvi premogovnik ter ena prvih energetskih družb na svetu, in njegova hčerinska družba HTZ Velenje prejela certifikat ISO 50001 za upravljanje z energijo. Certifikat je podelil direktor Slovenskega inštituta za kakovost in meroslovje Igor Likar, ki je ob tem povedal, da so v dvajsetih letih svojega poslovanja sicer podelili že preko 1500 certifikatov za sisteme vodenja, pri čemer pa gre v tem primeru za prvi in drugi certifikat za sistem upravljanja z energijo po mednarodnem standardu ISO 50001, ter prvi na svetu za ta sistem med premogovniki. S tem certifikatom, je dejal Igor Likar, Premogovnik Velenje izkazuje svojo okoljsko in družbeno odgovornost. Je dokaz, da podjetje obvladuje in še izboljšuje svoje poslovanje.
Predsednik uprave Premogovnika Velenje dr. Milan Medved pa je ob tej slovesnosti poudaril, da z uspešno končano zunanjo presojo v Premogovniku Velenje in hčerinski družbi znova dokazujejo, da sta tako Premogovnik kot HTZ dobro organizirani podjetji, ki imata ustrezno urejeno poslovanje, trajnostno naravnan odnos do okolja in v katerih veliko pozornosti namenjajo gospodarnemu ravnanju z energijo. Certifikat, ki smo ga prejeli danes, je dejal dr. Milan Medved, je rezultat našega zavedanja, da danes podjetje, ki ni energetsko učinkovito, ne more biti poslovno uspešno, hkrati pa je tudi nadgradnja obeh priznanj za energetsko učinkovito podjetje in energetsko najbolj prodorno podjetje. Vse to so pomembna izhodišča za doseganje konkurenčnosti na odprtem trgu električne energije tudi v prihodnosti. Učinkovita raba energije je danes nujna tako na področju trajnostnega razvoja in družbene odgovornosti kot tudi na področju stroškovne učinkovitosti. S pravilnim upravljanjem lahko ustvarimo velike prihranke, s tem pa vplivamo na uspešnost poslovanja podjetja.
V Premogovniku Velenje so si zato na osnovi energetskih vidikov določili naslednje cilje: varčna in učinkovita raba energije za obstoječe tehnološke procese, z ukrepi učinkovite rabe energije dosegati prihranke pri uporabi energije, investiranje v nove, energetsko varčne sisteme, vzbujanje zavesti o energetski varčnosti pri zaposlenih, ločeno merjenje porabe po uporabnikih in tehnologijah ter učinkovit nadzorni sistem.(bj)
E-novice
Dvakrat na teden v svoj e-nabiralnik prejmite novosti iz
področja elektrogospodarstva.
Prijavi se
Naročite revijo
Na leto izide 6 številk revije. Cena posamezne številke je 5 EUR, celoletna naročnina pa znaša 30 EUR + DDV.
Naroči revijo