Na Dunaju je v okviru Skupne konvencije o varnosti ravnanja z izrabljenim gorivom in varnosti ravnanja z radioaktivnimi odpadki od 5. do 7. septembra 2016 potekal tematski sestanek o izzivih in odgovornostih odlaganja radioaktivnih odpadkov v mednarodnem odlagališču (državi), ki bo pripravljena sprejeti radioaktivne odpadke na trajno odlaganje iz drugih držav. Sestanek je vodil Andrej Stritar, direktor Uprave RS za jedrsko varnost. Sestanka se je udeležilo 78 predstavnikov pogodbenic skupne konvencije. Poleg predstavnikov URSJV so se iz Slovenije sestanka udeležili še predstavniki Ministrstva za infrastrukturo in Agencije za radioaktivne odpadke.
Na sestanku so obravnavali različne vidike mednarodnega odlaganja, ki so pomembni za odlagališča z radioaktivnimi odpadki iz različnih držav. Predstavljena je bila dosedanja praksa in mednarodne iniciative, ki potekajo že vrsto let. Udeleženci so predvsem izpostavili pravni vidik takega odlaganja, izbor lokacije, upravni nadzor, prenos odgovornosti, zagotovitev varnosti, odgovornost za jedrsko škodo, sprejemljivost javnosti, raziskave, varovanje, itd.
Na sestanku je bilo zaključeno, da skupna konvencija in ostali mednarodni akti ne prepovedujejo takega odlagališča. Določajo pa pogoje in zahteve za prenos radioaktivnih odpadkov med posameznimi državami. Mednarodne prakse za skupno odlaganje radioaktivnih odpadkov iz jedrskih elektrarn še ni. Tokratno srečanje je bil majhen prispevek k iskanju take rešitve, ki je pomembna zlasti za majhne države z majhnim jedrskim programom, kakršna je Slovenija.