Čeprav je bil oktobrski odjem električne energije le za malenkost višji kot oktobra lani, pa celoletni podatki kažejo, da je tudi letos zaznati povečanje povpraševanja po električni energiji. Tako so odjemalci iz prenosnega omrežja v prvih desetih letošnjih mesecih prevzeli 10 milijard 972 milijonov kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za 169,3 milijona oziroma 1,6 odstotka več kot v enakem lanskem obdobju.
Odjem se je povečal pri obeh ključnih spremljanih skupinah, pri čemer so distribucijska podjetja v tem obdobju skupaj prevzela 8 milijard 947,2 milijona kilovatnih ur električne energije in s tem lanske primerjalne rezultate presegla za 1,9 odstotka. Neposredni odjemalci pa so v prvih desetih letošnjih mesecih prevzeli milijardo 775 milijonov kilovatnih ur, kar je bilo za 2,3 odstotka več kot v enakem času lani. Nekoliko nižji od lanskega primerjalnega je bil le odjem ČHE Avče, ki je za potrebe črpanja od začetka januarja do konca oktobra prevzela 249,8 milijona kilovatnih ur in s tem za lanskimi primerjalnimi rezultati zaostala za 12,7 odstotka.
Nekoliko manj živahno od lanskega je bilo tudi dogajanje na mejah, pri čemer smo za potrebe pokritja vseh potreb iz sosednjih elektroenergetskih sistemov v desetih mesecih prevzeli 7 milijard 464,7 milijona kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za 2,3 odstotka manj kot lani. Na tuje pa smo v tem času poslali 7 milijard 703,1 milijona kilovatnih ur oziroma za dobrih štiri odstotke manj kot lani.