Snovalci projekta JEK2 poudarjajo, da gre za medgeneracijski in multideležniški projekt, za izvedbo projekta pa bo potrebno usklajeno sodelovanje različnih vladnih, institucionalnih in zunanjih strokovnih organizacij. Vlada je zato ustanovila Delovno skupino Vlade Republike Slovenije za koordinacijo pripravljalnih aktivnosti na projektu JEK2. Kot so ob tem zapisali po seji vlade, je namen delovne skupine koordinacija priprave podlag in pripravljalnih aktivnosti za projekt JEK2.
Multideležniški okvir delovanja zahteva tesno sodelovanje ministrstev in zunanjih strokovnih organizacij. V delovni skupini zato sodelujejo: Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo, Ministrstvo za naravne vire in prostor, Ministrstvo za finance, Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti in Uprave Republike Slovenije za jedrsko varnost, ki imajo pomemben vpliv na izvedbo projekta JEK2, kot aktivni udeleženci pa še: GEN energija, ki je eden od energetskih stebrov v 100 odstotni lasti Republike Slovenije in sodeluje v vlogi investitorja; Nuklearna elektrarna Krško zaradi medsebojnih vplivov z JEK2 in ELES v vlogi operaterja prenosnega sistema, ki skrbi za zanesljivost oskrbe in priključitev JEK2 na elektroenergetski sistem.
Spomnimo: projekt JEK2 naj bi dopolnil slovensko proizvodnjo električne energije in omogočil bistveno višjo energetsko samooskrbo države. Konkretne korake v smer nadaljevanja projekta je že junija napovedal premier, dr. Robert Golob, julija pa je vlada imenovala Danijela Levičarja, dotedanjega poslovnega direktorja Gen energije, za državnega sekretarja v kabinetu predsednika vlade, ki naj bi bdel nad aktivnostmi projekta.