V občini Prevalje bodo namreč sprejemali občinski podrobni prostorski načrt, ki je osnova za postavitev daljnovoda. Z daljnovodom namerava Elektro Celje zadostiti naraščajočim potrebam po električni energiji v zgornji Mežiški dolini, kjer je daleč največji porabnik podjetje TAB. Vendar, odkar so za načrtovani daljnovod izvedeli krajani, protestirajo proti temu, da bi ta preko Leš potekal po zraku. Zahtevajo namreč, da ga vkopljejo v zemljo. S tem namenom so ustanovili civilno iniciativo in zbirali podpise krajanov.
Pred časom je Elektro Celje sicer organiziral sestanek s prevaljskimi svetniki, a žal niso prišli skupaj. Krajani poudarjajo, da jih odškodnine ne zanimajo, so pa proti daljnovodu po zraku, ker je po njihovem mnenju škodljivo. V Elektru Celje pojasnjujejo, da je vkop takšnega daljnovoda v zemljo zahteven zaradi konfiguracije terena, dostopnosti in geološke sestave tal in je zato tudi tehnično težko izvedljiv. Pomemben pa je tudi ekonomski dejavnik, saj bi takšna investicija znašala približno tri- do petkrat več kot nadzemni vod. Obljubljajo pa, da bodo po izgradnji novega daljnovoda poskrbeli za vkop enega izmed obeh že obstoječih daljnovodov. Pri Elektru so upoštevali predlog krajanov in traso predvidenega daljnovoda odmaknili od naselja tako, da se bosta eden od obeh obstoječih in novi daljnovod križala že pred naseljem. Predvidena trasa bodočega daljnovoda bo tako na območju naselja potekala na južni strani, vzporedno z obstoječim daljnovodom (220 kV), in bo odmaknjena od gosto naseljenega dela Leš za 180 do 220 metrov, od posamičnih hiš pa za minimalno 80 metrov.
Za podjetje TAB je načrtovani daljnovod življenjskega pomena, saj je oskrba z električno energijo že zdaj zelo slaba in se jim je že večkrat zgodilo, da so morali proizvodnjo upočasniti. Če izboljšanja ne bo, bi to bi pomenilo, da ne bo širitve proizvodnje na lokacijah v zgornji Mežiški dolini, pač pa le še v tujini.