Fakulteta za elektrotehniko 19. junija pripravlja tradicionalno konferenco o novostih s področja izrabe sončne energije. Na njej bodo med drugim spregovorili o najnovejših trendih s področja raziskav in razvoja sončnih celic, fotonapetostnih modulov, razsmernikov in fotonapetostnih sistemov ter o razvoju slovenskega fotovoltaičnega trga.
Letošnja konferenca, ki bo letos jubilejna, saj bo že deseta, je osrednji dogodek na področju fotovoltaike v Sloveniji, tako kot vsako leto, pa tudi letos na njej ne bo manjkalo aktualnih tem. Kot izpostavljajo organizatorji, sončne elektrarne postajajo nepogrešljiv del naše energetske prihodnosti, Slovenija pa s svojo ugodno geografsko lego in številnimi sončnimi dnevi ponuja idealne pogoje za razvoj in uporabo trajnostnega pridobivanja električne energije iz sonca. Zato bo poleg predstavitve najnovejših trendov in raziskav na tem področju precej pozornosti namenjeno tudi upravljanju in vzdrževanju fotonapetostnih sistemov, postavljanju sončnih elektrarn in razvoju fotovoltaičnega trga, govora pa bo tudi o možnostih sodelovanja v energetski skupnosti, zelenem preboju in podnebni nevtralnosti. Organizatorji poleg predavanj pripravljajo tudi razstavo izdelkov in storitev povezanih z izrabo sončne energije, ki bo hkrati priložnost za mreženje in vzpostavljanje novih poslovnih stikov. Več informacij o dogodku najdete na spletni strani konference.
Sicer pa bo ta konec tedna, med 20. in 21. junijem, na Fakulteti potekala tudi 5. delavnica o fotovoltaiki EUROREG-PV 2024, ki je namenjena srečanju strokovnjakov z doktorskimi študenti. Udeleženci bodo lahko spoznali raziskovalce iz vse Evrope in njihove trenutne projekte. Na delavnici bo med drugim govora o uspešnosti, zanesljivosti in trajnosti fotonapetostnih sistemov, spremljanju fotonapetostnih modulov in sistemov v zaprtih prostorih in na prostem, obdelavi velikih količin podatkov s področja fotovoltaike in drugih aktualnih temah.