Kot so sporočili iz podjetja, so letos odprli pisarno v Zagreb, saj je njihov cilj z letom 2024 ponuditi vse obstoječe storitve in rešitve platforme SunContract tudi na Hrvaškem. Z junijem so že pridobili hrvaško licenco za trgovanje z električno energijo na hrvaškem veleprodajnem trgu. Z odprtjem svoje bilančne skupine bodo postali novi aktivni igralec na Hrvaškem. SunContract bo predvidoma v zadnjem četrtletju tega leta postal tudi aktiven dobavitelj za končne odjemalce električne energije na Hrvaškem in jim ponudil tudi možnost uporabe njihove inovativne peer-to-peer (P2P) tržnice skupaj z različnimi standardnimi dobavami ter ostalimi storitvami in produkti.
Vsa potrebna dokumentacija in dovoljenja bodo predvidoma urejena v zadnjem četrtletju letošnjega leta. Tako bodo lahko z letom 2024 na Hrvaškem začeli ponujati vse storitve tržnice električne energije SunContract. Poleg novih priložnosti, bo to uporabnikom njihove platforme omogočilo tudi prenos viškov električne energije iz Slovenije na Hrvaško, ali v obratni smeri.
V podjetju verjamejo, da bodo njihove energetsko-tehnološke rešitve omogočile večji izkoristek potenciala tudi na Hrvaškem, obenem pa se že pripravljajo na nadaljnjo širitev na ostale trge, v prvi vrsti v Estonijo.
Sicer je bilo samo v letu 2022 na platformi SunContract sklenjenih kar 14 tisoč P2P dogovorov med več kot 11 tisoč rednimi uporabniki. Poleg tega v Sloveniji podpirajo tudi že okoli 20 lokalnih samooskrbnih OVE skupnosti. Med njimi je tudi samooskrbna skupnost podjetja Yaskawa v Kočevju, ki ji platforma SunContract omogoča prenos električne energije v oddaljeno enoto v Ribnici v realnem času.