Avgusta so hidroelektrarne v omrežje oddale 41,6 milijona kilovatnih ur, v prvih osmih mesecih letos pa že 3 milijarde 75,7 milijona kilovatnih ur.
Hidrološke razmere so letos naklonjene proizvodnji v hidroelektrarnah, saj so te tudi avgusta obratovale občutno bolje kot v enakem mesecu lani in tudi precej nad prvotnimi bilančnimi pričakovanji. Tako smo osmi letošnji mesec iz elektrarn na Dravi, Savi in Soči uspeli zagotoviti kar 407,9 milijona kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za skoraj četrtino več kot avgusta lani in tudi za dobrih 11 odstotkov nad bilančnimi napovedmi. Z boljšimi rezultati od lanskih se lahko pohvalijo prav na vseh treh verigah, še naprej pa ostajajo na vodilnem mestu Dravske elektrarne Maribor, ki so k avgustovskemu izkupičku prispevale kar 319,8 milijona kilovatnih ur. Dobro so se avgusta odrezale tudi hidroelektrarne na zgornji in spodnji Savi, ki so skupaj v prenosno omrežje oddale 41,6 milijona kilovatnih ur, še za dodatnih 4,8 milijona kilovatnih ur več pa je bil boljši izkupiček soških elektrarn.
Da letos v hidroelektrarnah ne bodo imeli večjih težav z izpolnitvijo proizvodnih načrtov potrjujejo tudi podatki za prvih osem letošnjih mesecev, pri čemer so hidroelektrarne v prenosno omrežje v omenjenem obdobju v prenosno omrežje oddale že 3 milijarde 75,7 milijona kilovatnih ur električne energije in tako lanske primerjalne rezultate presegle za 25,6 odstotka ter za dobre tri odstotke tudi prvotna bilančna pričakovanja.
Tudi sicer vse slovenke elektrarne letos uspešno lovijo prvotne napovedi, saj smo od začetka leta do konca avgusta iz domačih virov uspeli zagotoviti 9 milijard 727 milijonov kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za 16,8 odstotka več kot v enakem lanskem obdobju in le odstotek manj od prvotnih bilančnih napovedi.