Franc-Franjo Golob, župan Občine Vuzenica, mag. Damjan Seme, generalni direktor DEM, mag. Bojan Kumer, minister za okolje, podnebje in energijo, Aleksander Brunčko, pomočnik generalnega direktorja DEM
Vodstvo družbe Dravske elektrarne Maribor je ministra najprej popeljalo na ogled elektrarne, kjer se oktobra začne prenova sekundarnih sistemov – v tem letu bo potekala prenova agregata tri, v naslednjih dveh letih še prenovi agregatov dva in ena. Trenutno na elektrarni Vuzenica, ki je druga elektrarno v verigi osmih na slovenskem delu reke Drave, s katerimi upravlja družba Dravske elektrarne Maribor, potekajo dela na zamenjavi naprav lastne porabe elektrarne. Sledil je delovni sestanek, ki se mu je pridružil tudi župan Občine Vuzenica Franc-Franjo Golob, osrednja tema pogovorov pa so bile posledice avgustovskih poplav, ki so močno prizadele ta del Slovenije. Prisotni so spregovorili o pomenu in nujnosti vzdrževanja in urejanja vodotokov, predvsem pritokov reke Drave, ter brežin. V občini Vuzenica tovrstni izziv zaradi neurejenosti predstavlja potok Cerkvenica, kjer se je ob izlivu v reko Dravo nakopičila ogromna količina gramoza in sedimentov, kar bo treba čim prej urediti, pri čemer je potrebno usklajeno sodelovanje vseh deležnikov, ki so odgovorni za reko Dravo in njene pritoke.
Minister mag. Bojan Kumer se je ob obisku tudi zahvalil strokovni ekipi Dravskih elektrarn Maribor, ki je ob učinkoviti komunikaciji z upravljalcem avstrijskih hidroelektrarn na Dravi – družbo Verbund ter maksimalno angažiranostjo tehničnega kadra uspela upravljati pretok reke Drave na način, da ob zadnjih visokih vodah ni prišlo do poškodb infrastrukture in večjih razlivanj reke Drave.
Mag. Damjan Seme, generalni direktor DEM, pa je ob tej priložnosti poudaril, da se Dravske elektrarne v celoti zavedajo odgovornosti, ki jo imajo kot koncesionar za rabo reke Drave za proizvodnjo električne energije ter s tem povezanih zadolžitev, ki se tičejo urejenosti struge in brežin. Tako znatna sredstva vlagajo v odstranjevanje sedimentov ter vzdrževanje brežin na celotnem toku reke Drave, skupaj z državo oziroma pristojnimi ministrstvi ter lokalnimi skupnostmi pa tudi neprestano iščejo rešitve, kako dodatno izboljšati pretočnost pritokov, ki so ob zadnjih visokih vodah predstavljali največji izziv. »Verjamemo, da bomo s skupnimi močmi našli rešitve, sprejemljive za okolje in dobrodošle za lokalno prebivalstvo. Naša prednostna naloga – kot velja za vse hidroenergetske družbe skupine HSE – je varna in zanesljiva proizvodnja električne energije; ob visokih vodah pa ima varovanje območij ob rekah prednost pred proizvodnjo,« je sklenil mag. Damjan Seme.