Manjše povpraševanje po električni energiji, ki se je začelo kazati že takoj po razglasitvi epidemije v spomladanskih mesecih oziroma ustavitvi gospodarstva in storitvenih dejavnosti, se nadaljuje tudi v jesen. Tako je bilo deveti letošnji mesec iz prenosnega omrežja prevzetih milijardo 1,1 milijona kilovatnih ur, kar je bilo za 47,4 milijona oziroma za 4,5 odstotka manj kot septembra lani. Tudi tokrat je bilo največje odstopanje zaznati pri neposrednih odjemalcih, ki so s septembra prevzetimi 120 milijoni kilovatnih ur za lanskimi primerjalnimi rezultati zaostali za skoraj 21 odstotkov, medtem, ko je bil odjem distribucijskih podjetij v navedenem obdobju manjši »le« za 1,8 odstotka in je znašal 852,6 milijona kilovatnih ur.
Podobna slika velja tudi na letni ravni, pri čemer so neposredni odjemalci od začetka leta do konca septembra prevzeli milijardo 150,5 milijona kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za petino manj kot v enakem lanskem obdobju in za 14,3 odstotka manj od prvotnih bilančnih napovedi. Distribucijska podjetja pa so v prvih devetih letošnjih mesecih skupaj iz prenosnega omrežja prevzela 7 milijard 622,8 milijona kilovatnih ur, kar je bilo za 6,1 odstotka manj kot lani oziroma za 7,3 odstotka manj kot je bilo sprva napovedano z elektroenergetsko bilanco.
V navedenem obdobju smo sicer v sosednje elektroenergetske sisteme oddali 6 milijard 628 milijonov kilovatnih ur električne energije (7,8 odstotka manj kot lani), iz tujine pa uvozili 5 milijard 518,9 milijona kilovatnih ur oziroma kar za 20,5 odstotka manj kot v enakem obdobju lani.