Iskalnik

Išči po reviji
Številka od:
Številka do:

Rezultati iskanja

Število zadetkov: /
Letnik Številka in mesec Rubrika Naslov Avtor Podjetje Oseba Značke
  • Gradnjo hidroelektrarn bi morali pospešiti

    Na globalni ravni je bilo lani zgrajenih za 7,2 GW novih hidroelektrarn in še za 6,5 GW črpalnih elektrarn, da bi sledili podnebnim ciljem pa bi do leta 2030 morali k obstoječim svetovnim zmogljivostim hidroelektrarn dodati najmanj 26 GW novih zmogljivosti na leto.

  • Napredek pri dostopu do energije se je prvič v desetletju obrnil navzdol

    Novo poročilo Mednarodne agencije za energijo, Mednarodne agencije za obnovljivo energijo, Statistične divizije Združenih narodov, Svetovne banke in Svetovne zdravstvene organizacije, ugotavlja, da svet še vedno zaostaja za dosego cilja trajnostnega razvoja (SDG) 7 za energijo do leta 2030.

  • Poziv k ohranjanju zastavljene poti

    V Bonnu je potekalo 60. zasedanje dveh pomožnih delovnih teles Okvirne konvencije Združenih narodov o spremembi podnebja (UNFCCC).

  • Bliža se deseta fotovoltaična konferenca

    Fakulteta za elektrotehniko 19. junija pripravlja tradicionalno konferenco o novostih s področja izrabe sončne energije. Na njej bodo med drugim spregovorili o najnovejših trendih s področja raziskav in razvoja sončnih celic, fotonapetostnih modulov, razsmernikov in fotonapetostnih sistemov ter o razvoju slovenskega fotovoltaičnega trga.

  • Švedi razmišljajo o podaljšanju življenjske dobe nukleark na 80 let

    Lastniki švedskih jedrskih reaktorjev, ki se nahajajo na območju Forsmark in Ringhals, želijo njihovo življenjsko dobo s sedanjih 60 podaljšati še za 20 let, saj bi s tem zagotovili nizkoogljično električno energijo vse tja do leta 2060.

  • Sevalni učinki NEK stotisočkrat manjši od naravnega ozadja

    Poročilo o nadzoru radioaktivnosti za leto 2023 kaže, da so bili sevalni učinki Nuklearne elektrarne Krško na prebivalce v okolici stotisočkrat manjši od naravnega ozadja. Sevalni učinki izpustov se niso povečali niti po naravni ujmi v avgustu niti ob okvari na priključnem cevovodu na reaktorsko posodo v oktobru.

  • Maloprodajne cene elektrike v Sloveniji so med najnižjimi v EU

    Maloprodajna cena električne energije v Sloveniji zaostaja za povprečno maloprodajno ceno EU27 za 25 odstotkov in se uvršča med najnižje v Evropski uniji. Primerjave z dogajanji na dnevi ravni na borzah so neustrezne, ker ne odražajo realnih cen v daljših časovnih obdobjih.

  • Emisije CO2 se še naprej znižujejo

    Emisije CO₂ iz novih avtomobilov in kombijev so se leta 2023 še naprej zmanjševale, k čemur je največ prispevalo naraščanje registracij brezemisijskih vozil.

  • Na začetku leta izplačanih manj podpor, manjša tudi proizvodnja

    V prvih treh letošnjih mesecih je bilo elektrarnam vključenih v podporno shemo izplačano za približno 42 odstotkov manj podpor kot v enakem obdobju lani, a je ob tem bilo tudi za 41 odstotkov manj proizvedene električne energije. Za izplačilo vseh podpor je bilo namenjenih 16,4 milijona evrov, pri čemer je povprečna višina izplačane podpore  znašala 150,93 EUR/MWh, kar je bilo le za 68 centov manj kot lani.

  • EGON, virtualni svetovalec družbe Elektro Gorenjska

    Novi virtualni svetovalec EGON, pogovorni bot Elektra Gorenjska, od sedaj naprej omogoča pridobivanje informacij 24 ur na dan in vse dni v tednu. Ta novost predstavlja pomemben korak v digitalizaciji storitev in izboljšanju uporabniške izkušnje.