Iskalnik

Išči po reviji
Številka od:
Številka do:

Rezultati iskanja

Število zadetkov: /
Letnik Številka in mesec Rubrika Naslov Avtor Podjetje Oseba Značke
  • Objavljena uredba o določitvi nadomestila dobaviteljem električne energije za leto 2024

    Dobavitelji bodo lahko zahtevke za nadomestila za prvo polovico leta vložili do 26. julija 2024, za drugo polovico pa do 28. januarja 2025. Obrazec za zahtevke izplačil bo operater trga objavil na svoji spletni strani najkasneje do 24. junija 2024.

  • Za Elektrom Maribor eno najzahtevnejših, a tudi najuspešnejših let

    Poslovanje družbe Elektro Maribor v letu 2023 je bilo kljub številnim izzivom uspešno, pri čemer jim je uspelo izpeljati za dobrih 37 milijonov evrov investicij in poslovno leto končati s pozitivnim čistim poslovnim izidom v višini 6,2 milijona evrov.

  • ELES o visokih cenah na dnevnem trgu električne energije v Sloveniji

    Na oblikovanje cen električne energije na borznih trgih vplivajo številni dejavniki, posledica pa je volatilnost cen, ki smo ji trenutno priča, vendar za proizvajalce in dobavitelje električne energije ni nobena posebnost in so nanjo dobro pripravljeni, pravijo v družbi ELES. Tovrstna dnevna nihanja borznih cen prav tako nimajo vpliva na končne cene za gospodinjske odjemalce in tudi ne na veliko večino poslovnih odjemalcev, saj imajo le-ti praviloma cene vezane na letne in večletne pogodbe.

  • Z zasedanja Upravnega odbora in Skupščine Energetske zbornice Slovenije

    Člani upravnega odbora Energetske zbornice Slovenije so se seznanil z analizo cen električne energije in zemeljskega plina v Sloveniji in drugih državah članicah EU v obdobju 2019 – 2023, vlogo obnovljivih virov v energetski bilanci in potekom socialnega dialoga.

  • Za razogljičenje potrebujemo vse razpoložljive tehnologije

    Slovenija se bliža zastavljenim ciljem zelenega prehoda, vendar bo te cilje vse težje zasledovati. Trenutno v državi ne gradimo nobenega velikega energetskega objekta, saj se investitorji pogosto soočajo s problematičnim umeščanjem v prostor in nasprotovanji dela javnosti. Slovenski investitorji svoja energetska vlaganja zato že usmerjajo tudi v tujino, predvsem se ozirajo k sosednji Hrvaški. Vse to v času, ko smo pred ključno odločitvijo o največji (energetski) investiciji v državi. O izzivih slovenske energetike so na včerajšnji konferenci Green Future Summit – zelena prihodnost regije razpravljali energetiki, gospodarstveniki, politiki, finančniki in tehnološki strokovnjaki.

  • V Načrt razvojnih programov uvrščen tudi projekt Energijski podatki stavb in podatkovno skladišče

    Namen projekta je nadaljevati zbiranje podatkov o energetskih lastnostih stavb v Sloveniji in energetskega upravljanja stavb javnega sektorja za zagotovitev sistemske podpore doseganju strateških nacionalnih ciljev na področju upravljanja z energijo, povečanja učinkovite rabe energije in deleža obnovljivih virov energije, ozaveščenosti lastnikov, kupcev in uporabnikov stavb in stanovanj ter zmanjševanja energetskih emisij.

  • Evropski trg hranilnikov se je lani povečal za 94 odstotkov

    Najnovejša analiza družbe SolarPower Europe razkriva, da je Evropa leta 2023 namestila za 17,2 GWh novih sistemov za shranjevanje električne energije, kar je 94-odstotno povečanje v primerjavi z letom 2022. To je tretje zaporedno leto podvojitve trga.

  • Začetek uporabe novega obračuna omrežnine prestavljen za tri mesece

    Svet Agencije za energijo je na predlog vodstva agencije sprejel odločitev, da se začetek uporabe prenove obračuna omrežnine prestavi na 1. oktober.

  • Revija Naš stik tokrat v znamenju kibernetske varnosti

    Upravljanje zanesljivih in odpornih energetskih sistemov je vedno večji izziv, saj je energetske sisteme treba prilagoditi glavnim trendom, ki vplivajo na sektor, med drugim tudi kibernetskim grožnjam, v uvodniku tokratne izdaje revije Naš stik piše Polona Bahun. Kibernetska varnost je bila osrednja tema tokratne revije, v kateri lahko preberete tudi pogovor s predsednikom uprave družbe GEN-I, Maksom Hleblom, pa tudi kako ambiciozno je zastavljen prenovljeni NEPN, koliko naj bi nas stal drugi blok jedrske elektrarne in kako so se pri družbi Elektro Ljubljana lotili uvajanja dinamičnega upravljanja prožnosti sončnih elektrarn. O jedrski energiji smo se pogovarjali z Martinom Novšakom, na delovnem mestu pa obiskali mag. Andreja Bučarja. 

  • GEN-I prejel zlato in srebrno priznanje za inovacije regije Posavje za leto 2024

    GZS Posavska gospodarska zbornica Krško je v sodelovanju z MGTŠ, SPIRIT Slovenija in drugimi tradicionalnimi podporniki inovativnosti že enaindvajsetič podelila priznanja najboljšim inovacijam v regiji Posavje. Letos so podelili štiri zlate, osem srebrnih in štiri bronaste nagrade.