Iskalnik

Išči po reviji
Številka od:
Številka do:

Rezultati iskanja

Število zadetkov: /
Letnik Številka in mesec Rubrika Naslov Avtor Podjetje Oseba Značke
  • Neposredni odjemalci lani prevzeli za tretjino manj elektrike kot leto prej

    Slovenski odjemalci so lani iz prenosnega omrežja prevzeli dobrih 11 TWh električne energije, kar je bilo za 9,7 odstotka manj kot leta 2022 in tudi za 7,6 odstotka manj od prvotnih bilančnih napovedi, pri čemer je bilo zmanjšanje odjema zazanati pri obeh ključnih spremljanih skupinah.

  • Vzpostavljen sodoben testni poligon za inštalaterje sončnih elektrarn

    Na poligonu, ki je opremljenim s hibridno sončno elektrarno z baterijskim sistemom in naprednim sistemom za nadzor in upravljanje z električno energijo se bodo lahko strokovno izpopolnjevali monterji in inštalaterji fotovoltaike.

  • V teku aktivne razprave glede posodobitve NEPN z različnimi deležniki

    Pretekli teden je na 12. razširjeni seji Strateškega sveta za energetski prehod v organizaciji GZS potekala razprava o posodobitvi NEPN. Deležniki konstruktivni dialog na to temo nadaljujejo tudi danes na javni razpravi z naslovom Načrt za podnebno nevtralno in energetsko suvereno Slovenijo, ki poteka v Državnem svetu.

  • HESS lani proizvedel rekordno količino zelene energije

    HESS je lani zaznamovala rekordna proizvodnja električne energije iz obnovljivih virov, predstavljena v številkah: skupno 683,4 GWh. Hidroelektrarne so prispevale kar 99 odstotkov te količine, odstotek celote pa je pridobljen iz sončne energije.

  • Za zamenjavo starih kurilnih naprav skoraj 80 milijonov evrov

    Z dodatnimi 79,5 milijona evrov iz Podnebnega sklada preko razpisa Eko sklada bo Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo (MOPE) do konca leta 2026 subvencioniralo nameščanje približno 4800 novih kurilnih naprav na lesno biomaso in 12.600 toplotnih črpalk.

  • Izdelana študija o prednostih agrofotovoltaike

    Agrofotovoltaika z združevanjem kmetijske dejavnosti in proizvodnje električne energije s pomočjo sončnih panelov izboljšuje trajnost kmetijskega in energetskega sektorja.

  • JEK2: ključni strateški projekt GEN energije

    Projekt JEK2 ostaja ključni strateški projekt Skupine GEN, ki počasi pridobiva oprijemljivejšo podobo. Po lanskoletnem imenovanju državnega sekretarja v kabinetu predsednika vlade, ki koordinira projekt JEK2 ter ustanovitvi posebne vladne skupine, je vse večja verjetnost, da bomo že letos o projektu glasovali na referendumu. Končno investicijsko odločitev lahko sicer pričakujemo leta 2028, je povedal generalni direktor družbe GEN energija, dr. Dejan Paravan. 

  • Skupina GEN uspešno skozi leto 2023

    Skupina GEN je leto 2023 zaključila uspešno – ob skoraj treh milijardah evrov prihodkov so zabeležili dobre 204 milijone evrov čistega dobička. Osrednji investicijski projekt družbe GEN ostaja JEK2, ki bo ena osrednjih tematik leta 2024.

  • Prosperia: Energetika in regulativa '24
  • Za MOPE uspešno prvo leto delovanja

    Z reorganizacijo ministrstev so bili 24. januarja lani z ustanovitvijo novega Ministrstva za okolje, podnebje in energijo (MOPE) prvič v zgodovini samostojne Slovenije pod eno streho združeni trije sektorji, ki so ključnega pomena za uspešen zeleni prehod slovenske družbe.