Iskalnik

Išči po reviji
Številka od:
Številka do:

Rezultati iskanja

Število zadetkov: /
Letnik Številka in mesec Rubrika Naslov Avtor Podjetje Oseba Značke
  • Spremenjen zakon o spodbujanju investicij

    Poleg proizvodnje in distribucije energije, za kar spodbud že doslej ni bilo dovoljeno dodeliti, po novem dodatno ni dovoljeno dodeliti spodbud tudi za shranjevanje in prenos energije.

  • Januarja 3,2-odstotna rast odjema

    Odjemalci so januarja iz prenosnega omrežja prevzeli milijardo 150 milijonov kilovatnih ur električne energije, kar je bilo za 3,2 odstotka več kot januarja lani in tudi za dobre 4 odstotke več od prvotnih bilančnih napovedi.

  • Mehanizem skupnega evropskega nakupa plina se krepi

    Skupaj je 19 podjetij, vključno z industrijskimi odjemalci, oddalo zahteve za skupno količino skoraj 34 milijard m3 plina.

  • Uredba Evropske skupnosti za jedrsko energijo

    Slovenija podpira prenovo Uredbe komisije, ki se nanaša na nadzorne ukrepe v okviru Evropske skupnosti za jedrsko energijo. Vlada se strinja z večino predlaganih sprememb, ki jih je Evropska komisija vključila v besedilo uredbe Euratoma.

  • Obetaven začetek leta za hidroelektrarne

    Januarja so hidroelektrarne na Dravi, Savi in Soči v omrežje oddale dobrih 420 GWh električne energije, kar je bilo za tretjino več kot januarja lani in za skoraj 59 odstotkov več od prvotnih bilančnih pričakovanj.

  • Delež OVE v bruto končni porabi električne energije v EU vztrajno raste

    Ta je leta 2022 predstavljali 41,2 odstotka bruto končne porabe električne energije v EU, kar je 3,4 odstotne točke več kot leta 2021.

  • Ženske v energetiki 24

    Izzivi pospešenega zelenega in digitalnega prehoda, reforma omrežnine in trajnostni razvoj podjetij, so samo nekatere izmed tem o katerih se bo razpravljalo na letošnji konferenci Ženske v energetiki. Cenejše prijave lahko ulovite le še do 28. februarja.

  • Povečano zanimanje za razpršene vire proizvodnje

    Elektro Gorenjska obvešča vse uporabnike distribucijskega omrežja, ki so vložili vlogo za izdajo soglasja za priključitev za samooskrbo najkasneje do konca lanskega leta, da so v letu 2023 prejeli kar 4.203 vlog za razpršene vire proizvodnje. Presenetljivih 60,9 odstotkov vlog je bilo prejetih v zadnjih treh mesecih lanskega leta, to je oktobra, novembra in decembra.

  • Dosežen politični dogovor o shemi certificiranja odvzemov ogljika na ravni EU

    Evropski parlament in Svet EU sta dosegla začasni dogovor o prvem prostovoljnem vseevropskem okviru za certificiranje visokokakovostnih odvzemov ogljika. Ta certifikacijski okvir bo spodbudil inovativne tehnologije za odvzem ogljika in sekvestracijo ogljika v kmetijske površine, ki prispevajo k podnebnim in okoljskim ciljem EU ter ciljem ničelnega onesnaževanja. 

  • Mednarodna agencija za energijo obeležuje 50 let

    Mednarodna agencija za energijo (IEA) je v središču globalnega dialoga o energiji, saj zagotavlja verodostojne analize, podatke, politična priporočila in rešitve, ki državam pomagajo pri zagotavljanju varne in trajnostne energije za vse.